Oživení pánve/ pánevního dna pro páry pohledem Východu a Západu

Tajemství pánevního dna pro páry z pohledu Východu a Západu

Ženská sexualita není jen uvnitř, mužská není jen vně.

Pojďme prozkoumat naši pánev – domov naší sexuality – v jemnosti a lehkosti od základu. Seminář vás provede fyzickým, emočním a energetickým oživením pánve. Poté hravou formou skrze techniky párové komunikace objevíme umění pocházející z dávných tradic a zároveň otevírající cestu k nám samým.

kdo provede vašeho muže?

Milan Hojdar – ve své práci využívá řadu skupinových i individuálních výcviků z oblasti práce s tělem, energií, vědomím a sexualitou (kraniosakrální terapie, integrační masáž, reichánská bioenergetika, akreditovaný lektor Školy pánevního dna, tantrické výcviky – Posvátné tělo vášnivý duch, Dark Eros, Quodoushka a další).  Dlouhodobě se věnuje meditačním praxím v tradicích tibetského buddhismu Yungdrung Bön, Kašmírského šivaismu, a šamanské cesty v tradici Navaho. Společným jmenovatelem všech absolvovaných výcviků a praxí je zaměření na souhru těla, energie a vědomí. Zvláštní pozornost byla v rámci výcviků věnována posvátné sexualitě a Oshově neotantře. Milan je vyhledáván klienty a klientkami jak u nás, tak v zahraničí (USA, IT, DE)

Web: https://sites.google.com/view/milanhojdar

Proč přijít?

Zajímá vás, jak oživit vaší párovou komunikaci novou jiskrou smyslnosti, jemnosti a inspirace? Chcete si v bezpečném prostředí se svým partnerem vyzkoušet principy pomalého milování a tantrického přístupu?

Odnesete si nejen sadu cvičení a dovedností pro oživení vaší pánevní oblasti a její integrace do denní praxe, ale i porozumění, jak pánev zapojit do partnerské komunikace, a to nejen sexuální.

Program semináře

Seminář je složen ze dvou částí – první část v sobotu přes den je věnována samostatné práci v mužské a v ženské skupině, kde budeme každý po svém vnímat naše pánve pomocí lehkého cvičení a Metody 3×3.

Na druhý den se pak propojíme.

Ženy samostatně

Napojíme se a procítíme se tam, kde vzniká život pomocí dechu, provoníme se aromaterapií k ženskému zdraví a ženské jemnosti. Ukážeme si, jak objevit a uvolnit emoční barometr uložený v pánvi v rovině těla – emocí – energie pomocí ne-pohybů, zvuku i bioenergetiky.

V této části kurzu se budeme věnovat:

 • sedmi minutové sestavě, se kterou se můžete ráno probouzet ještě v posteli
 • zpevnění/uvolnění pánevního dna – tipy a triky
 • podbřiškovému dechu; pochopíte, jak u cvičení dýchat  a proč
 • anatomii i mýtům a omylům s pánevním dnem – STOP špagetce nebo přerušování čůrání …
 • celistvému přístupu v souvislostech mezi různými obory i rovinami
 • procítění energetických cviků, které jsou prostředníkem pro práci s ženskou energií
 • inkontinenci, euroamerické civilizační libůstce
 • zvědomění si své ženskosti, která tu vždy byla, je a bude
 • pomůckám vhodným a nevhodným pro aktivaci pánevního dna a především, jak se propojovat a naladit na sebe samu

Muži samostatně

I muži mají pánevní dno a jeho svaly. Mužské pánevní dno a jeho stav jsou klíčové pro kvalitu sexuality, erekce, potence i orgasmu. Podíváme se společně na mužskou pánev a oživíme v ní dle Metody 3×3 naše fyzické centrum pohybu, emocí, živosti a sexuality. Rozpohybujeme hluboko uložené svaly. Uvolníme emoce uložené v pánvi. Seznámíme se s pánevní oblastí z hlediska mužské i ženské sexuality. Cvičení jsou vhodná pro pokročilé (jogíni, sportovci atp.) i pro naprosté začátečníky. Metoda 3×3 propojuje Východ a Západ, fyzioterapii a tantru, aktivní cvičení i uvolnění se.

Z této části kurzu si odnesete:

 • Uvolněné pánevní dno a dovednost, jak si ho v uvolněné udržet
 • Zkušenost s lokalizací svalů pánevního dna a jejich propojení s dechem
 • Sadu cviků na protažení, relaxaci a aktivaci pánevního dna
 • Zkušenost, jak se dá pánevní dno efektivně zapojit do každodenních činností doma a při sportu
 • Nový pohled na roli pánevní oblasti v sexualitě
 • Zvýšení citlivosti a pružnosti v pánevní oblasti
 • Prevenci proti potížím s inkontinencí a prostatou
 • Prevenci proti bolestem zad a bederní páteře

Páry společně ve skupině

Od sobotního večera a během neděle se mužská a ženská skupina spojí do společného programu.

Začneme hravými technikami v párových cvičení tak, abychom využili vše, co jsme se během soboty naučili i naučily. Uvolníme se do své jemnosti, zjistíme, jaká je v jemnosti síla, potkáme se se svým srdcem a z jeho plnosti nabídneme kontakt našemu partnerovi, partnerce.

Místo výkonu, technik, poloh a pozic spolu oslovíme především empatii, schopnost vcítění se do sebe i do druhého a schopnost prozkoumávat prožívaný děj. Ponoříme se do jemnosti a intenzity prožitku zároveň. Ukážeme si, jak pánevní dno zapojit do sexuality v rovině fyzické, emoční i energetické.

Krom společného prožitku si každý pár odnese i sadu praktických inspirací pro každodenní život.

Pro koho je program určen?

Program je určen pro páry (homo i heterosexuální). Program je zaměřen na prohloubení párové intimity, nejedná se o individuální výcvik.

Není vyžadována žádná předchozí znalost či praxe s podobnými technikami.

Předpokladem účasti je dobré fyzické a psychické zdraví. Program je sebezkušenostní a v jeho průběhu může docházet k silným vnitřním prožitkům.

Součástí programu nejsou nahota ani explicitní sexuální praxe.

 

V sobotu lze přijít samostatně 1 den 2300 korun
Za oba dny  3800 korun / osoba